MILIDIAMI - Moją uwagę przyciągnęły aplikacje 3D, które pojawiały się w niektórych sylwetkach, ale też asymetryczne przody, będące podstawowym elementem konstrukcyjnym każdego z zaprezentowanych projektów.


Na stronie FashionPhilosophy możemy doczytać się, że tkaniny miały nasuwać na myśl powierzchnię kamieni, czy też rdzy. Według mnie efekt został częściowo osiągnięty. Ale w zamian za to mamy metaliczne elementy, które pojawiły się w postaci spódnicy i płaszcza. Według mnie to właśnie one były najlepsze spośród całej kolekcji.


Metaliczne dodatki i ubrania to ostatni trend na wiosnę 2015, osobiście jestem wielkim fanem tego materiału, dlatego też spódnica w odcieniu butelkowej zieleni zachwyciła mnie najbardziej i z przyjemnością ubrałbym w nią modelką pozującą do zdjęć. Pojawiły się też futrzane elementy, których chętni bym się pozbył. Natomiast rozcięte rękawy nadały dynamizmu ubraniom za co robię wielki ukłon w stronę projektantów.

Całość była bardzo spójna i jak już wcześniej wspominałem podłoga, była bardzo fajnym tłem, które podkreśliło lekką "dzikość" kolekcji.

WOJTEK HARATYK - mam mieszane odczucia co do tego pokazu. Niezaprzeczalnie jest to dobrze odszyte, zastosowane zostały dobrej jakości materiały, zachowana została jednolita kolorystyka lub pojawiły się jedynie subtelne szczegóły, takie jak prążki. Ale ciągle kojarzy mi się to z... menelskim look'iem, którego totalnie nie kupuję.

W pokazie wzięła udział Ania Berezowska, z którą miałem przyjemność przeprowadzić niedawno wywiad dla Korporacji Stylu.
Pomimo użycia drogich i szlachetnych tkanin, takich jak jedwab, wełna, kaszmir i skóra te ubrania mnie nie przekonują. Ale za to podoba mi się stonowana paleta kolorów, zgaszone szarości, błękity, czy zielenie. Dominują tutaj męskie sylwetki, które przeniesione zostały też na kilka looków dla kobiet. Męskie stylizacje w wydaniu kobiecym są jednym z moich ulubionych zabiegów stylizacyjnych co tutaj się pojawiło i za to daję duży plus.

Jacob Bartnik udzielający wywiadu Jankesowi

Biżuteria z drukarki 3DBiżuteria z żywicy akrylowej


Muszki z drewna by Wooded


Torebka By Mongrei

Dodatki do odzieży wykonane z drutu i wyplecione według pomysłu autorki Agnieszki Kwiatkowskiej – Dedeca

#obowiązkowo #kawa #TVN